Producent taśmy nierdzewnej – Produkty

W związku z tym, że jesteśmy producentem taśmy nierdzewnej możemy elastycznie dopasować naszą ofertę do potrzeb klientów.

producent taśmy nierdzewnej - przykładowe gatunki stali

 

Co godne uwagi, powyżej wymienione gatunki stali są to jedynie przykładowe gatunki w stałej produkcji.

  • Przede wszystkim warto zauważyć, że ilość popularnych gatunków stali nierdzewnych jest dość duża. W rezultacie, dlatego trudno stworzyć zamknięta listę gatunków stali nierdzewnych.  W konsekwencji działy konstrukcyjne i technologiczne naszych klientów zastępują jedne gatunki innymi. W związku z tym, walcownia stale dostosowuje swoje portfolio do potrzeb klientów. Istnieje stały trend poszukiwania materiałów lepszych, tańszych, bardziej wytrzymałych.
  • Przed podjęciem decyzji o podjęciu się wykonania taśmy wąskiej zawsze analizujemy łącznie parametry: grubość, szerokość oraz własności mechaniczne. Co godne uwagi, jako producent taśmy nierdzewnej , możemy elastycznie dostosować produkt do wymagań klienta.

Typ tolerancji Standardowa Podwyższona Precyzyjna
szerokość < 40 mm +0,20/-0,0 +0,15/-0,0 +0,12/-0,0
40 =< 125 mm +0,20/-0,0 +0,20/-0,0 +0,15/-0,0
125 =< 250 mm +0,20/-0,0 +0,25/-0,0 +0,20/-0,0
250 =< 620 mm +0,20/-0,0 +0,35/-0,0 +0,30/-0,0
Z pewnością, tolerancje zawsze stanowią jeden z ważniejszych elementów specyfikacji technicznej. W związku z tym, powyżej w tabeli prezentujemy standardowe tolerancje stosowane w naszej walcowni. Jesteśmy gotowi modyfikować stosowane wewnętrznie standardy w celu dopasowania produktu dokładnie do wymogów klienta.

Taśmy nierdzewne o precyzyjnie obrabianych krawędziach

typy krawędzi taśm ze stali nierdzewnych

Taśma o w pełni zaokrąglonej krawędzi.

producent taśmy nierdzewnej - typy krawędzi

Typowa taśma po cięciu wzdłużnym z gratem (zadziorem).

typy krawędzi taśm ze stali nierdzewnych

Taśma z zaokrąglona krawędzią. W rezultacie, może mieć ślad po cięciu, widoczny wzdłuż krawędzi.

producent taśmy nierdzewnej - typy krawędzi

Najczęściej zamawiana poza standardowa GK, taśma pozbawiona zadziorów po cięciu. W związku z tym, gładka w dotyku

producent taśmy nierdzewnej - typy krawędzi

Krawędź o kwadratowym wykończeniu z lekko promienistymi narożnikami. W rezultacie, może mieć ślad po cięciu, widoczny wzdłuż krawędzi.

Wybór typu krawędzi, bez wątpienia, powinien być dokonywany starannie. Obróbka krawędzi jest procesem czasochłonnym i przez to kosztownym. Bez wątpienia, typ krawędzi powinien być dobrany optymalnie do potrzeb. Chociaż, Firma nasza, co godne uwagi, jako producent taśm nierdzewnych jest w stanie wykonać wszystkie typy powierzchni pokazane powyżej.